Σε παρεμβάσεις στο Πράσινο, σε καθαρισμούς καθώς σε συντηρήσεις σιντριβανιών, της κεντρικής λίμνης και του ρυακιού του Δημοτικού Πάρκου Σιδηροδρόμων Καλαμάτας, προέβησαν συνεργεία εργολάβων, υπό τις οδηγίες της Διεύθυνσης Γεωτεχνικών Υπηρεσιών.
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2020/06/parko-ose-3-1024x490.jpg)
Οι παρεμβάσεις ευπρεπισμού του Δημοτικού Πάρκου Σιδηροδρόμων θα συνεχιστούν, όπως έχει δεσμευτεί ο Δήμαρχος. Παράλληλα γίνεται έκκληση προς τους πολίτες να διατηρούν το χώρο καθαρό και να μη προκαλούν φθορές, όπως έχει κατά το παρελθόν παρατηρηθεί.
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2020/06/parko_ose-1-1024x490.jpg)
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2020/06/parko_ose-2-1024x490.jpg)