- Συνελήφθη χθες (19.6.2018) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Καλαμάτας, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας, ένας 40χρονος, γιατί προχθές (18.6.2018) το πρωί, μπήκε σε γραφείο της Καλαμάτας και αφαίρεσε χρήματα, τα οποία βρέθηκαν και αποδόθηκαν στην ιδιοκτήτρια τους. Όπως προέκυψε από την διενεργηθείσα προανάκριση, ο 40χρονος, την 31.5.2018 και την 4.6.2018, στην Καλαμάτα, σε ακόμη δύο περιπτώσεις, αφαίρεσε από γραφεία δύο πορτοφόλια, τα οποία περιείχαν χρήματα.
- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από έρευνα του Τμήματος Ασφαλείας Σπάρτης, μία περίπτωση απόπειρας κλοπής σε σπίτι, που είχε γίνει την 18.6.2018 στη Σπάρτη. Για την υπόθεση αυτή, σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος δύο ατόμων, ενός 18χρονου και ενός ανήλικου, για απόπειρα κλοπής.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών