- Συνελήφθησαν, χθες (23.1.2018) το πρωί, στη Μεσσήνη, από αστυνομικούς του τοπικού Αστυνομικού Τμήματος, δύο γυναίκες, ηλικίας 20 και 29 ετών, γιατί αφαίρεσαν από κατάστημα- υπεραγορά τροφίμων είδη ρουχισμού, τα οποία βρέθηκαν και αποδόθηκαν σε υπάλληλο του καταστήματος.
- Συνελήφθη, χθες (23.1.2018) το βράδυ, στην Τρίπολη, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Αρκαδίας, 44χρονος ημεδαπός, γιατί κατείχε επτά δισκία, που εμπίπτουν στη νομοθεσία για τα ναρκωτικά, τα οποία κατασχέθηκαν. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Τρίπολης.
- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από έρευνα του Αστυνομικού Τμήματος Ξυλοκάστρου- Ευρωστίνης, μία περίπτωση κλοπής σε οικία ημεδαπής, που είχε γίνει την 21.7.2017 στο Ξυλόκαστρο Κορινθίας. Για την υπόθεση αυτή, σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος ενός 22χρονου ημεδαπού, για κλοπή.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών