- Συνελήφθησαν χθες (22.7.2018) το βράδυ, στα Φιλιατρά, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Τριφυλίας και της Ομάδας Ασφαλείας Τριφυλίας, δύο 20χρονοι, ένας ημεδαπός και ένας αλλοδαπός, αντίστοιχα, γιατί όπως προέκυψε, λίγο νωρίτερα επιχείρησαν να διαρρήξουν Ιερό Ναό, χωρίς ωστόσο να αφαιρέσουν κάτι, καθώς έγιναν αντιληπτοί. Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Τριφυλίας.
- Συνελήφθη, χθες (22.7.2018) τις πρώτες πρωινές ώρες, στα Φιλιατρά, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Τριφυλίας, ένας 30χρονος αλλοδαπός, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε Ευρωπαϊκό Ένταλμα Σύλληψης. Συγκεκριμένα, εκκρεμούσε Ένταλμα Σύλληψης από τις Ρουμανικές Αρχές, σύμφωνα με το οποίο κατηγορείται για το αδίκημα της απόπειρας ανθρωποκτονίας, πράξη που έγινε το έτος 2016 στη Ρουμανία. Ο 30χρονος θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Εφετών Καλαμάτας.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών