Ο Δήμος Τριφυλίας καλεί τους δημότες που πλήγησαν από τα ακραία καιρικά φαινόμενα στις 20, 21 και 24/11 να μεταβούν στα κατά τόπους δημοτικά καταστήματα Δ.Ε Γαργαλιάνων, Δ.Ε Φιλιατρών και Δ.Ε Κυπαρισσίας προκειμένου να συμπληρώσουν τις αιτήσεις που προβλέπονται από την Κοινή Υπουργική Απόφαση (ΚΥΑ) 33862 του υπ. Εσωτερικών Αλ. Χαρίτση και του αν. υπουργού Οικονομικών Γ. Χουλιαράκη (ΦΕΚ 1699 Β’/16-5-2-19), που αφορά στη“Διαδικασία χορήγησης οικονομικής ενίσχυσης πολιτών που πλήττονται από φυσικές καταστροφές”, για την καταγραφή των υλικών ζημιών στις κύριες κατοικίες τους.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών