Τα εγκαίνια του Πυροσβεστικού Kλιμακίου Δυτικής Μάνης στην Κοινότητα Προαστίου θα πραγματοποιήσει ο Δήμος Δυτικής Μάνης, την Κυριακή, 28 Ιουνίου 2020, στις 7:30 το απόγευμα, παρουσία του αρχηγού του Πυροσβεστικού σώματος Αντιστράτηγου Στέφανου Κολοκούρη.
Τα εγκαίνια θα τελέσει ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Μάνης κ. Χρυσόστομος Γ’.
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2015/06/pyrosvestiki-C.jpg)
Το Πυροσβεστικό Κλιμάκιο θα στεγαστεί στο πρώην Δημοτικό Σχολείο Προαστίου, το κτήριο του οποίου παραχωρήθηκε στην Πυροσβεστική Υπηρεσία, με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Δυτικής Μάνης, τον προηγούμενο μήνα.