Εκλογές για την ανάδειξη οργάνων του Πανελλήνιου Συλλόγου Διπλωματούχων Μηχανολόγων – Ηλεκτρολόγων πραγματοποιούνται αύριο Κυριακή (7 Ιουνίου 2015) από τις 8:00 το πρωί έως τις 8:00 το βράδυ. Στη Περιφερειακή Ενότητα Μεσσηνίας, ως εκλογικό τμήμα θα είναι τα γραφεία του Τ.Ε.Ε. στην Καλαμάτα (Παυσανίου 4 και Αναγνωσταρά – 1ος Όροφος). Δικαίωμα ψήφου έχουν οι Μηχανικοί των εξής ειδικοτήτων: Διπλωματούχοι Μηχανολόγοι Μηχανικοί, Διπλωματούχοι Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί και οι Διπλωματούχοι Ηλεκτρονικοί Μηχανικοί που είναι εγγεγραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών