Το Δημοτικό Κολυμβητήριο Καλαμάτας επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Θαν. Βασιλόπουλος και ενημερώθηκε για την κατάστασή του: Από τον Αθλητικό Οργανισμό ολοκληρώθηκε η αλλαγή του ισοθερμικού καλύμματος και η επισκευή των δύο μηχανισμών αποθήκευσής του. Επίσης γίνεται καθαρισμός της δεξαμενής 3 φορές την εβδομάδα, ενώ είναι σε διαδικασία ανάθεσης η προμήθεια νέας σκούπας. Έχει γίνει καθαρισμός των φρεατίων, ενώ έχει προγραμματιστεί τις επόμενες ημέρες απεντόμωση.
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2020/06/vasilopoulos_kolymvhthrio-1-1024x490.jpg)
Όσον αφορά το υγειονομικό πρωτόκολλο της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού, αυτό τηρείται κατά την είσοδο των αθλούμενων στο Κολυμβητήριο.