Το Δικαστικό Μέγαρο επισκέφτηκε σήμερα Παρασκευή η υποψήφια βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Μεσσηνίας Παναγιώτα Κοζομπόλη – Αμανατίδη και συζήτησε με τη Διοίκηση του Δικηγορικού Συλλόγου Καλαμάτας, πολλούς συνάδελφους της αλλά και δικαστικούς υπαλλήλους για ζωτικά θέματα που αφορούν το νομικό κόσμο και την κοινωνία γενικότερα.
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2019/06/kozompolh_ds.jpg)
Οι νέοι Ποινικοί Κώδικες, το Κτηματολόγιο, οι Δασικοί Χάρτες και η στελέχωση των Δικαστηρίων Καλαμάτας βρέθηκαν στο επίκεντρο της συζήτησης.
«Η θερμή υποδοχή όλων περιποιεί τιμή στο πρόσωπό μου ως συναδέλφου και βουλευτή», σημειώνεται σε σχετική ανακοίνωση της κας Κοζομπόλη.