Επισκέπτες και ντόπιοι το έχουν “εμπεδώσει” δυστυχώς πως δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι τις πινακίδες για την Αρχαία Μεσσήνη. Κάποιες έχουν λάθος προσανατολισμό κάποιες άλλες είναι σε άθλια κατάσταση.
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2020/08/zermpisia_pinakides-1-1.jpg)
Η πινακίδα στα Ζερμπίσια είναι σε άριστη κατάσταση αλλά λάθος τοποθετημένη (πρέπει να περιστραφεί) και καλύπτεται από κλαδιά. Ενώ η πινακίδα που δείχνει την πορεία για το γειτονικό Κεφαλληνού που είναι “χειρόγραφη” πρέπει να αντικατασταθεί άμεσα ή καλύτερα να τοποθετηθεί επιτέλους μια πινακίδα.
Γιάννης Λάσκαρης
Επικεφαλής “Επανεκκίνηση για τον Δήμο Μεσσήνης”
Γραμματέας Δ.Σ. Μεσσήνης