Η Δημοτική Αρχή του Δήμου Οιχαλίας με ανακοίνωσή της «ευχαριστεί θερμά τον περιφερειάρχη Πελοποννήσου κ. Πέτρο Τατούλη διότι κατανόησε το σπουδαίο αίτημά του Δήμου μας ικανοποιώντας το χρόνιο αίτημά μας για την ανακατασκευή της πατρικής οικίας Μαρίας Κάλλας στο Νεοχώριο Ιθώμης Δήμου Οιχαλίας με το ποσό των 300.000€, αλλά και τη χρηματοδότηση με το ποσό 240.000 € για την ανάδειξη και ανάπλαση της ιστορικής πλατείας των Ντρέδων στο Άνω Δώριο (Σουλιμά)».
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών