Ημερίδα με θέμα την υγιεινή και ασφάλεια στο χώρο της εργασίας των σχολικών μονάδων του Δήμου Καλαμάτας θα διεξαχθεί αύριο, Πέμπτη (18 Ιουνίου 2015). Στην ημερίδα, που θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο του 1ου Λυκείου Καλαμάτας, στις 9.00 το πρωί, θα μιλήσουν ο Τεχνικός Ασφαλείας στο Δήμο Καλαμάτας Γεώργιος Ξηρόγιαννης και ο Προϊστάμενος στο Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας Ν. Μεσσηνίας, Απόστολος Μανσούδης,. Σε αυτή θα μετάσχουν όλες οι καθαρίστριες των Σχολικών Μονάδων του Δήμου Καλαμάτας, είτε απασχολούνται με Σύμβαση Μίσθωσης Έργου είτε είναι εργαζόμενες Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών