Συνάντηση με μέλη του Συλλόγου Γονέων, Κηδεμόνων & Φίλων με Αυτισμό είχε σήμερα Πέμπτη 16 Ιανουαρίου 2020, ο Δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος. Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, μεταξύ άλλων, ζητήθηκε από τον Πρόεδρο και τα μέλη του Συλλόγου η ενίσχυση και η στήριξη του έργου του ΣΥ.Φ.ΑΜΕΑ.
Ο Δήμαρχος ανέφερε πως είναι υποχρέωση του Δήμου να σταθεί δίπλα σε μια τόσο σημαντική και διαχρονική προσπάθεια και τόνισε πως η συνεργασία και η στήριξη θα συνεχιστεί και θα ενισχυθεί.
Στο πέρας της συνάντησης, προσφέρθηκε στο Δήμαρχο μια δημιουργία των παιδιών του ΣΥ.Φ.ΑΜΕΑ.
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2020/01/PEIRAMATIKH_SKHNH_DHMARXOS-1024x490.jpg)
Εξάλλου, συνάντηση εργασίας είχε σήμερα, στο γραφείο του, στο δημαρχείο, ο Δήμαρχος Θαν. Βασιλόπουλος, με εκπροσώπους της Πειραματικής Σκηνής Καλαμάτας, στο πλαίσιο της προετοιμασίας του Φεστιβάλ, το οποίο προγραμματίζεται για τις 10-17 Μαΐου 2020 στην Καλαμάτα.
ο Δήμαρχος επιβεβαίωσε τη στήριξη του Δήμου, στο 4ο Φεστιβάλ Κουκλοθέατρου Καλαμάτας και εξέφρασε την επιθυμία του ο Δήμος να συμμετέχει ως συνδιοργανωτής.
Όπως τόνισε σε δήλωση του ο Δήμαρχος Θ. Βασιλόπουλος, πρόθεση της Δημοτικής Αρχής είναι να στηρίζονται τέτοιου είδους πρωτοβουλίες, που ενισχύουν τα πολιτιστικά δρώμενα του Δήμου μας.
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΚ
Τέλος, συνάντηση με μέλη του Φιλογυμναστικού Ομίλου Καλαμάτας είχε σήμερα ο Δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος. Στη συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στο Δημαρχείο, συμμετείχαν η Πρόεδρος του Φ.Ο.Κ Σταυρούλα Κουβάτσου και η Αντιπρόεδρος Κέλλυ Φερέτου.
Στη διάρκεια της συζήτησης επί τάπητος -μεταξύ άλλων- τέθηκε το θέμα που αφορά στην αναβάθμιση του Κυπέλλου Ρυθμικής Καλαμάτας, για το οποίο αναμένεται να υπάρξει εκ νέου συζήτηση. Ο Δήμαρχος ανέφερε πως ο Δήμος θα σταθεί αρωγός στον σημαντικό αυτό θεσμό για την πόλη, στον οποίο μάλιστα θα είναι και συνδιοργανωτής.