Ένα μπουκάλι κρύο νερό θα προσφέρει ο Δήμος Καλαμάτας σε αυτούς που περιμένουν στις «ουρές» των ΑΤΜ των τραπεζών για ανάληψη μετρητών. Αυτό ανακοίνωσε ο δήμαρχος Παν. Νίκας σήμερα Τετάρτη (8 Ιουλίου 2015), το μεσημέρι, στους δημοσιογράφους και πρόσθεσε: «Δυστυχώς, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Θα μπορούσαν ενδεχομένως οι τράπεζες να κάνουν κάτι για να απαλύνουν την κούραση, ιδιαίτερα μεγάλων ανθρώπων, που μεσημεριάτικα στέκονται έξω από τα ΑΤΜ, διότι η κατάσταση αυτή θα συνεχισθεί».
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών