Για την Περιφερειακή Ένωση Δήμων (ΠΕΔ) Πελοποννήσου κατά την αποψινή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Καλαμάτας εξελέγησαν ο δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος και οι Ιωάννης Μπάκας, Νικόλαος Μπασακίδης, Γεώργιος Φάβας από την παράταξή του, οι Βασίλειος Κοσμόπουλος και Ιωάννης Χριστόπουλος (από την «Καλαμάτα Μπροστά»), οι Βασίλειος Τζαμουράνης και Ανδρέας Καραγιάννης (από τον «Πρότυπο Δήμο»), οι Μανώλης Μάκαρης και Σταμάτης Μπεχράκης (από την παράταξη «Ανοιχτός Δήμος – Ενεργοί Πολίτες»), η Ελένη Αλειφέρη (από την «Πρωτεύουσα Δύναμη»), η Μαρία Οικονομάκου (από το «Καλαμάτα Ξεκινάμε») και ο Δημήτρης Οικονομάκος (από τη «Λαϊκή Συσπείρωση»).
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών