Στην Πύλο βρέθηκε σήμερα Τρίτη (5/6/18) ο απόγονος του Άγγλου Ναυάρχου Codrington, ο οποίος έλαβε μέρος στην Ναυμαχία του Ναυαρίνου ως αρχηγός του συμμαχικού στόλου.
Ο Richard Codrington, ο οποίος επισκέφθηκε το Δημαρχείο Πύλου Νέστορος, έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την ιστορία του τόπου μας. Ο δήμαρχος Πύλου Δημ. Καφαντάρης, του παρέδωσε ως ενθύμιο της επίσκεψη του στην Πύλο το συλλεκτικό λεύκωμα που εξέδωσε ο Δήμος, για τα 190 χρόνια από την Ναυμαχία του Ναυαρίνου.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών