Ο γνωστός δημιουργός και ερμηνευτής Παντελής Θαλασσινός το Σάββατο 9 Μαΐου θα βρίσκεται στην Καλαμάτα. Στις 9 το βράδυ θα αρχίσει στο Πνευματικό Κέντρο η εκδήλωση, στην οποία ο γνωστός τραγουδοποιός, υπό τη συνοδεία μουσικών θα θυμίσει γνωστά και αγαπημένα τραγούδια του όπως “Απόψε λέω να μην κοιμηθούμε”. “Δεν φταίω εγώ που μεγαλώνω”, “Καράβια χιώτικα”, “Τα σμυρνέικα τραγούδια”, “Ανάθεμα σε”, “Τυφλές ελπίδες”, “Εισιτήριο στην τσέπη σου” κ.ἀ. Οι τιμές εισιτηρίων είναι 13 ευρώ (πάνω διάζωμα) και 18 ευρώ (κάτω διάζωμα).
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών