Για την πορεία των εργασιών αποκατάστασης της οδού Πύλα – Γιάλοβα, προϋπολογισμού 297.000.00 €, ενημερώθηκε επιτόπου, από τον ανάδοχο του έργου, ο Δήμαρχος Πύλου- Νέστορος Παναγιώτης Καρβέλας, ο οποίος συνοδευόταν από τη Διευθύντρια της Πολεοδομίας, Δόμησης και Ποιότητας Ζωής Μαρία Σταυροπούλου και κλιμάκιο μηχανικών του Δήμου.
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2020/06/pyla_dromos-2.jpg)
Ο Δήμαρχος δήλωσε ικανοποιημένος από την ομαλή πορεία και τους ταχείς ρυθμούς υλοποίησης του έργου.