Συνεχίζονται οι εργασίες περίφραξης του Δημοτικού Πάρκου Σιδηροδρόμων. Έχουν ήδη κατασκευασθεί περίπου 500 μέτρα περίφραξης, αντίστοιχης με εκείνης στο πάρκο του Νέδοντα, αλλά ψηλότερης, η οποία σήμερα, Τετάρτη 10 Ιουνίου 2015, εγκαθίσταται στο βοειοδυτικό τμήμα του, κοντά στη συμβολή των οδών Ψαρών και Μακεδονίας. Με πρόταση των αρχιτεκτόνων έχει βαφεί με κόκκινο χρώμα. Στόχος είναι ο έλεγχος του Πάρκου, η φύλαξή του, η προστασία του μουσειακού χώρου των τρένων.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών