Δύο Ανοιχτές Πολιτικές Εκδηλώσεις – Συζητήσεις διοργανώνει ο ΣΥΡΙΖΑ Μεσσηνίας, το επόμενο χρονικό διάστημα σχετικά με τον ακροδεξιό κίνδυνο:
Την Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2019, στις 7:30 το απόγευμα, στο Ξενοδοχείο “Pharae Palace” (Παραλία Καλαμάτας) με θέμα: “Γιατί μπαμπά είναι κακιά η ακροδεξιά;” και ομιλητή τον Ευρωβουλευτή Στέλιο Κούλογλου (θα διανεμηθεί δωρεάν το ομότιτλο βιβλίο του).
![](http://32346271115.blog.com.gr/wp-content/uploads/2019/03/SYRIZA_AKRODEKSIO.jpg)
Τη Δευτέρα, 1 Απριλίου 2019, στις 7:30 το απόγευμα, στο Αμφιθέατρο “Αλ. Κουμουνδούρος” (Διοικητήριο), στην Καλαμάτα, με θέμα: “Προοδευτικό Δημοκρατικό Μέτωπο. Η απάντηση στον Ακροδεξιό κίνδυνο”.
Ομιλητές θα είναι οι:
- Αλέξης Χαρίτσης, Υπουργός Εσωτερικών
- Γιάννης Ραγκούσης, πρώην Υπουργός Εσωτερικών
- Κωστής Παπαϊωάννου, Εκπαιδευτικός, τ. Γ.Γ. Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων Υπουργείου Δικαιοσύνης
Θα συντονίσει ο δημοσιογράφος Γιώργος Ξιάρχος