- Συνελήφθη σήμερα (24.8.2018) το πρωί, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Τριφυλίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Τριφυλίας, ένας 36χρονος ημεδαπός, γιατί κατείχε μικροποσότητα κάνναβης, η οποία κατασχέθηκε.
- Συνελήφθη, σήμερα (24.8.2018) το πρωί, στη Σπάρτη, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Λακωνίας, ένας 28χρονος αλλοδαπός, γιατί κατείχε συνολικά τσιγαριλίκι και ποσότητα κάνναβης, συνολικού βάρους 14,53 γραμμαρίων, τα οποία κατασχέθηκαν. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Σπάρτης.
- Συνελήφθη σήμερα (24.8.2018) το πρωί, στο Γύθειο, από αστυνομικούς του τοπικού Αστυνομικού Τμήματος, ένας 51χρονος ημεδαπός, γιατί κατείχε ποσότητα κάνναβης, συνολικού βάρους 5,7 γραμμαρίων, η οποία κατασχέθηκε.
- Συνελήφθη σήμερα (24.8.2018) το μεσημέρι, στο Άργος, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας, ένας 49χρονος ημεδαπός, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Μονομελούς Εφετείου Ναυπλίου, για ναρκωτικά.
- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από αστυνομική έρευνα του Τμήματος Ασφαλείας Άργους- Μυκηνών, μία περίπτωση κλοπής σε οικία ημεδαπού, που είχε γίνει την 12.5.2018, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Άργους- Μυκηνών Αργολίδας. Για την υπόθεση αυτή, σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος τριών ημεδαπών, ηλικίας 22, 25 και 34 ετών, για κλοπή.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών