- Συνελήφθη χθες (5.5.2018) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Καλαμάτας, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Μεσσηνίας, ένας 34χρονος, γιατί κατείχε μικροποσότητα και τσιγαριλίκι κάνναβης, τα οποία κατασχέθηκαν. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας.
- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από έρευνα του Τμήματος Ασφαλείας Τρίπολης, μία περίπτωση κλοπής σε κατάστημα, που είχε γίνει την 28.12.2017, στην Τρίπολη. Για την υπόθεση αυτή σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος δύο ανήλικων ημεδαπών, για κλοπή.
- Συνελήφθη χθες (5.5.2018) το πρωί, στην Σπάρτη, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Σπάρτης, ένας 52χρονος, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Σπάρτης, για παράβαση της νομοθεσίας για τα ναρκωτικά.
- Συνελήφθη χθες (5.5.2018) το πρωί, στο Βραχάτι Κορινθίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Βέλου- Βόχας, ένας 56χρονος, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Τριμελούς Εφετείου Ναυπλίου, για απόπειρα απάτης σε βάρος του Δημοσίου.
- Συνελήφθησαν χθες (5.5.2018) το μεσημέρι, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Κορινθίων Κορινθίας, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Κορινθίας και του Τμήματος Τροχαίας Κορίνθου, τέσσερις (4) ημεδαποί, ηλικίας 17, 19, 24 και 28 ετών, γιατί αφαίρεσαν από κτηριακές εγκαταστάσεις εργοστασίου, μεταλλικά αντικείμενα, τα οποία βρέθηκαν και θα αποδοθούν, ενώ κατασχέθηκε και ένα Ι.Χ. επιβατηγό όχημα. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Κορίνθου.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών