- Συνελήφθησαν το απόγευμα του Μ. Σαββάτου στους Γαργαλιάνους Μεσσηνίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος, δύο αλλοδαποί, υπήκοοι Βουλγαρίας, ηλικίας 29 και 57 ετών, γιατί λίγο νωρίτερα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Τριφυλίας, αφαίρεσαν από οικία ημεδαπού χρήματα και κινητό τηλέφωνο.
- Την ίδια ημέρα συνελήφθη, χθες (30.4.2016), στη Σπάρτη, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Λακωνίας, 27χρονος, γιατί σε έρευνα που έγινε σε όχημα που οδηγούσε, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν μικροποσότητα κάνναβης και ένας τρίφτης κάνναβης. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Σπάρτης.
- Συνελήφθη, το βράδυ της Μ. Παρασκευής (29.4.2016), στην Τρίπολη, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.), 29χρονος, γιατί λίγο νωρίτερα, μπήκε σε οικία και αφαίρεσε χρήματα. Όπως επιπλέον προέκυψε, από την αστυνομική έρευνα του Τμήματος Ασφαλείας Τρίπολης, ο 29χρονος, την 28.4.2016, στην Αρκαδική πρωτεύουσα, μπήκε σε οικία ηλικιωμένης και αφαίρεσε χρήματα.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών