- Συνελήφθησαν σήμερα (20.6.2017) το πρωί, στην Καλαμάτα Μεσσηνίας, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας, (Ο.Π.Κ.Ε.) Μεσσηνίας, δύο ημεδαποί, ένας 19χρονος και ένας ανήλικος, γιατί όπως προέκυψε μαζί με ένα ακόμη άτομο, χθες το βράδυ, στην Καλαμάτα, διέρρηξαν φορτηγό αυτοκίνητο και αφαίρεσαν 150 λίτρα πετρελαίου. Μέρος του πετρελαίου βρέθηκε και αποδόθηκε, ενώ για την ίδια υπόθεση συνελήφθη σήμερα (20.6.2017) το μεσημέρι, ένας 40χρονος, πατέρας του ανηλίκου, για παραμέληση εποπτείας ανηλίκου. Επιπλέον, κατασχέθηκαν, ένα όχημα και διάφορα διαρρηκτικά εργαλεία. Προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας.
- Συνελήφθη χθες (19.6.2017) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Ανατολικής Μάνης (Λακωνία), από αστυνομικούς του Α.Τ. Αρεόπολης, σε συνεργασία με αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Λακωνίας, ένας 44χρονος, γιατί σε έρευνα που έγινε στο σπίτι του και σε όχημα ιδιοκτησίας του, βρέθηκαν συνολικά και κατασχέθηκαν μικροποσότητα κάνναβης και ποσότητα κάνναβης αναμιγμένη με καπνό, συνολικού βάρους 19,28 γραμμαρίων, ένα κυνηγητικό όπλο, 18 πακέτα λαθραίων τσιγάρων.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών