- Συνελήφθη χθες (22.4.2018) το πρωί, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Καλαμάτας, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Μεσσηνίας, ένας 22χρονος, γιατί όπως προέκυψε, προχθές (21.4.2018) το απόγευμα, στη συγκεκριμένη τοπική κοινότητα, μπήκε σε περιβάλλοντα χώρο οικίας, χωρίς ωστόσο να αφαιρέσει κάτι, καθώς έγινε αντιληπτός. Προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας.
- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από έρευνα του Αστυνομικού Τμήματος Ευρώτα, μία περίπτωση κλοπής σε κατάστημα – επιχείρηση, που είχε γίνει την 21.4.2018, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Ευρώτα Λακωνίας. Για την υπόθεση αυτή σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος ενός ανήλικου, για κλοπή, που περιλαμβάνει ακόμη μία 33χρονη, μητέρα του ανήλικου, που κατηγορείται για παραμέληση εποπτείας ανηλίκου.
- Συνελήφθη σήμερα (23.4.2018) το μεσημέρι, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Κορινθίων, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Κορινθίας, ένας 38χρονος, γιατί κατείχε ποσότητα κάνναβης, συνολικού βάρους 21 γραμμαρίων και μικροποσότητα ηρωίνης, οι οποίες κατασχέθηκαν. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Κορίνθου.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών