- Συνελήφθη χθες (20.5.2018) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Πύλου – Νέστορος Μεσσηνίας, από αστυνομικούς της Ομάδας Ασφαλείας Τριφυλίας, ένας 23χρονος, γιατί κατείχε ποσότητα κάνναβης, συνολικού βάρους 4,5 γραμμαρίων, η οποία κατασχέθηκε. Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Γαργαλιάνων.
- Συνελήφθη σήμερα (21.5.2018) το πρωί, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Καλαμάτας Μεσσηνίας, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Καλαμάτας, ένας 40χρονος, γιατί κατείχε 57 δισκία που εμπίπτουν στη νομοθεσία για τα ναρκωτικά, τα οποία κατασχέθηκαν.
- Συνελήφθη χθες (20.5.2018) το μεσημέρι, στο Ναύπλιο, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Ναυπλίου, ένας 39χρονος, γιατί όπως προέκυψε προχθές (19.5.2018) το βράδυ, στο Ναύπλιο αφαίρεσε κινητό τηλέφωνο.
- Συνελήφθη χθες (20.5.2018) το απόγευμα, στο Κιάτο Κορινθίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Σικυωνίων, ένας 51χρονος, γιατί κατείχε μικροποσότητα κάνναβης, η οποία κατασχέθηκε.
- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από μεθοδική έρευνα του Τμήματος Ασφαλείας Κορίνθου, μία περίπτωση κλοπής σε σπίτι, που είχε γίνει την 29.3.2018, στην Κόρινθο. Για την υπόθεση αυτή, σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος μίας 50χρονης αλλοδαπής, υπηκόου Αλβανίας, για κλοπή.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών