- Συνελήφθη, χθες (7.3.2017) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Καλαμάτας, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Μεσσηνίας, ένας 20χρονος, γιατί κατείχε μικροποσότητα κάνναβης, η οποία κατασχέθηκε. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών Καλαμάτας.
- Συνελήφθη, χθες (7.3.2017) το μεσημέρι, στην Κόρινθο, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Κορίνθου, ένας 52χρονος, γιατί λίγο νωρίτερα, αποπειράθηκε να αφαιρέσει αντικείμενα από τρία οχήματα, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει.
- Συνελήφθησαν, χθες (7.3.2017) το μεσημέρι, στον Ισθμό, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Κορινθίας, τρεις αλλοδαποί, υπήκοοι Γεωργίας (δύο 43χρονοι και μία 44χρονη), γιατί λίγο νωρίτερα, μπήκαν σε κατάστημα-υπεραγορά τροφίμων και αφαίρεσαν τέσσερις φιάλες οινοπνευματωδών ποτών, οι οποίες βρέθηκαν και αποδόθηκαν σε υπάλληλο του καταστήματος. Όπως επιπλέον προέκυψε, οι προαναφερόμενοι, προχθές (6.3.2017), μπήκαν σε άλλα δύο καταστήματα-υπεραγορές τροφίμων στην Κόρινθο και αφαίρεσαν συνολικά έξι φιάλες οινοπνευματωδών ποτών. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Κορίνθου.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών