- Συνελήφθη χθες (16.7.2018) το απόγευμα, στη Μεσσήνη, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Καλαμάτας, ένας 22χρονος, γιατί κατείχε τσιγαριλίκι κάνναβης, το οποίο κατασχέθηκε.
- Συνελήφθη χθες (16.7.2018) το πρωί, στη Μεσσήνη, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Μεσσήνης, ένας 28χρονος, γιατί σε έρευνα που έγινε στο σπίτι του, βρέθηκε και κατασχέθηκε μαχαίρι, συνολικού μήκους 75 εκατοστών.
- Συνελήφθη χθες (16.7.2018) το βράδυ, στην Κόρινθο, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.), 28χρονος αλλοδαπός, γιατί λίγες ώρες νωρίτερα, στην Κόρινθο, αφαίρεσε κινητό τηλέφωνο αλλοδαπού και κινητό τηλέφωνο ημεδαπού, τα οποία βρέθηκαν και αποδόθηκαν στους ιδιοκτήτες τους. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Κορίνθου.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών