- Συνελήφθη σήμερα (2.11.2018) το πρωί, στην Καλαμάτα, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας, ένας 34χρονος ημεδαπός, γιατί κατείχε ποσότητα κάνναβης, συνολικού βάρους 20,8 γραμμαρίων, τα οποία κατασχέθηκαν.
- Συνελήφθη χθες (1.11.2018) το μεσημέρι, στην Τρίπολη Αρκαδίας, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Αρκαδίας, 30χρονος ημεδαπός, γιατί κατείχε ποσότητα κάνναβης, συνολικού βάρους 8,4 γραμμαρίων, η οποία κατασχέθηκε. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Τρίπολης.
- Συνελήφθη σήμερα (2.11.2018) τις πρώτες πρωινές ώρες, στο Ναύπλιο, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας και της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Αργολίδας, ένας 32χρονος αλλοδαπός, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε Ένταλμα Ανακριτή Ναυπλίου, για ληστεία.
- Συνελήφθη σήμερα (2.11.2018) το πρωί, στο Άργος Αργολίδας, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Άργους- Μυκηνών, ένας 23χρονος ημεδαπός, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Ναυπλίου, για κλοπή.
- Συνελήφθη χθες (1.11.2018) το απόγευμα, στο Άργος, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Άργους- Μυκηνών, ένας 22χρονος ημεδαπός, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Ναυπλίου, για κλοπή.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών