- Συνελήφθη, σήμερα (26.1.2018) το μεσημέρι, στην Καλαμάτα Μεσσηνίας, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Μεσσηνίας, 24χρονος ημεδαπός, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Τρίπολης, για κλοπή.
- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από έρευνα του Τμήματος Ασφαλείας Τρίπολης, μία περίπτωση κλοπής σε κατάστημα ημεδαπού, που είχε γίνει την 24.1.2018, στην Τρίπολη Αρκαδίας. Για την υπόθεση αυτή, σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος ενός ανήλικου ημεδαπού, για κλοπή.
- Εξιχνιάστηκαν, ύστερα από έρευνα του Αστυνομικού Τμήματος Σικυωνίων, δύο περιπτώσεις κλοπών σε οικίες ημεδαπών, που είχαν γίνει την 5.10.2013 και την 25.4.2017, στο Κιάτο Κορινθίας. Για τις υποθέσεις αυτές, σχηματίσθηκαν ισάριθμες δικογραφίες σε βάρος δύο ημεδαπών, ενός 24χρονου και μίας ανήλικης, για κλοπή.
Ακόμα, από το ίδιο Αστυνομικό Τμήμα, εξιχνιάστηκε, μία περίπτωση κλοπής οχήματος ημεδαπού, που είχε γίνει την 30.6.2017, σε τοπική κοινότητα του Σικυωνίων Κορινθίας. Για την υπόθεση αυτή, σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος 25χρονου ημεδαπού, για κλοπή.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών