ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ… ΧΟΝΤΡΥΝΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡ. ΦΕΡΕΝΤΙΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡ΄ ΟΛΙΓΟ…
Κορυφώθηκαν οι εκδηλώσεις το διημέρου του 6ου Καλαματιανού Καρναβαλιού, σήμερα Κυριακή (18/2/2018), το απόγευμα, με την παρέλαση των ομάδων των καρναβαλιστών, που σκόρπισαν κέφι και ζωντάνια, μεταδίδοντάς την και σε όσους την παρακολούθησαν.
![Ο παρουσιαστής Χρ. Φερεντίνος, αλευρωμένος](http://messinia24.gr/wp-content/uploads/2018/02/karnavali-2018-a.jpg)
Φέτος μάλιστα κάποιοι ξεπέρασαν τα όρια, κατά τον παρουσιαστή Χρήστο Φερεντίνο, σε βάρος του, στη διάρκεια της παρέλασης των καρναβαλιστών, ο οποίος εκνευρίστηκε και τα παράτησε προσωρινά, όταν μετά το αλεύρωμά του, τον «έλουσαν» και με… μπύρα. Μετά από λίγο επανήλθε και συνέχισε…
Τέλος, η πλατεία πλημμύρισε από μεταμφιεσμένους που χόρευαν στους ρυθμούς των Locomondo. Το καρναβάλι μαζί με το Δήμαρχο Καλαμάτας Π. Νίκα παρακολούθησε και ο Δήμαρχος Μεσσήνης Γ. Τσώνης.
![Φωτογραφίες: Τάκης Αυγερινός](http://messinia24.gr/wp-content/uploads/2018/02/karn-94.jpg)
Και χθες το βράδυ όμως το κέφι ήταν διάχυτο στην πόλη και ιδιαίτερα στο ιστορικό κέντρο της πόλης, με τη νυχτερινή παρέλαση, η οποία ξεκίνησε από το τέλος της οδού Αριστομένους (βόρεια του Δημοτικού Πάρκου Σιδηροδρόμων) και κατέληξε στην πλατεία 23ης Μαρτίου, όπου ακολούθησε dj πάρτυ.