Το Εικαστικό Εργαστήρι της Κ.Ε. «Φάρις» του Δήμου Καλαμάτας επισκέφθηκαν στις 27η Μαΐου 2015, 24 μαθητές από το 10ο Δημοτικό Σχολείο της πόλης μας, συνοδευόμενοι από την εκπαιδευτικό Παναγιώτα Παπανικολάου. Κατά τη δίωρη επίσκεψη, οι μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους του Εικαστικού Εργαστηρίου και του Κέντρου Τέχνης Καλαμάτας (ΚΤΚ) από τον καλλιτεχνικό διευθυντή Παναγιώτη Λαμπρινίδη. Στη συνέχεια, παρακολούθησαν εκπαιδευτικό πρόγραμμα με μαθήματα κεραμικής και ζωγραφικής, από τις δασκάλες του Εικαστικού Εργαστηρίου Δήμητρα Πετροπούλου και Αγαθή Τσορώνη.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών