- Συνελήφθησαν σήμερα (17.4.2024) τις πρώτες πρωινές ώρες, σε τοπική κοινότητα του δήμου Μεσσήνης, από αστυνομικούς της Α΄ Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής του Εγκλήματος (Ο.Π.Κ.Ε.) Μεσσηνίας, 2 ανήλικοι ημεδαποί, γιατί κατελήφθησαν να οδηγούν δίκυκλη μοτοσυκλέτα, η οποία όπως προέκυψε είχε κλαπεί την 16.4.2024 από τοπική κοινότητα του Δήμου Πύλου-Νέστορος. Η μοτοσυκλέτα κατασχέθηκε αποδόθηκε στον ιδιοκτήτη της. Επιπλέον, όπως προέκυψε, οι 2 ανήλικοι, στις 16.4.2024, είχαν διαπράξει ακόμη 1 απόπειρα κλοπής σε οικία. Προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Καλαμάτας.
- Συνελήφθη χθες (16.4.2024) το μεσημέρι, στην Καλαμάτα, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας, ένας 19χρονος ημεδαπός, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Τριμελούς Δικαστηρίου Ανηλίκων Καλαμάτας, για διακεκριμένη κλοπή. Επιπλέον, όπως προέκυψε, ο 19χρονος δεν είχε προβεί στην έκδοση δελτίου αστυνομικής ταυτότητας.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών