- Συνελήφθη χθες (30.8.2018) το βράδυ, στην Καλαμάτα, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Μεσσηνίας, μία 29χρονη ημεδαπή, γιατί, όπως προέκυψε, το πρωί της ίδιας μέρας (30.8.2018), σε τοπική κοινότητα του Δήμου Καλαμάτας, αφαίρεσε από κατάστημα εμπορεύματα, τα οποία βρέθηκαν και αποδόθηκαν στην ιδιοκτήτρια. Προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας.
- Συνελήφθησαν χθες (30.8.2018) το μεσημέρι, στην Καλαμάτα, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Καλαμάτας, τρεις ανήλικοι αλλοδαποί, γιατί, όπως προέκυψε, προχθές (29.8.2018) το πρωί, στην Καλαμάτα, αφαίρεσαν από δύο καταστήματα εμπορεύματα, τα οποία βρέθηκαν και αποδόθηκαν στον ιδιοκτήτη και στην υπεύθυνη του καταστήματος, αντίστοιχα.
- Εξιχνιάστηκαν, ύστερα από αστυνομική έρευνα του Αστυνομικού Τμήματος Σικυωνίων Κορινθίας, δύο περιπτώσεις κλοπής ηλεκτρικής ενέργειας, σε σπίτια, που είχαν γίνει από 10.5.2013 και 17.8.2017 έως 8.3.2018 και 25.4.2018, στο Κιάτο Κορινθίας. Για τις υποθέσεις αυτές, σχηματίσθηκαν ισάριθμες δικογραφίες, σε βάρος δύο 68χρονων ημεδαπών, για κλοπή ηλεκτρικής ενέργειας.
- Συνελήφθη, σήμερα (31.8.2018) το πρωί, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Σπάρτης, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Λακωνίας, 22χρονος ημεδαπός, γιατί σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Μονομελούς Εφετείου Ναυπλίου, για διακεκριμένες περιπτώσεις κλοπής.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών