- Συνελήφθη χθες (21.4.2024) το απόγευμα, στους Γαργαλιάνους, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής του Εγκλήματος (Ο.Π.Κ.Ε.) Μεσσηνίας, ένας 17χρονος ημεδαπός, γιατί κατελήφθη να οδηγεί δίκυκλη μοτοσυκλέτα, στερούμενος αδείας ικανότητας οδηγήσεως. Επιπλέον, για την ίδια υπόθεση συνελήφθη 49χρονος ημεδαπός, πατέρας του 17χρονου, για παραμέληση της εποπτείας του. Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Γαργαλιάνων.
- Συνελήφθη χθες (21.4.2024) το απόγευμα, στους Γαργαλιάνους, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής του Εγκλήματος (Ο.Π.Κ.Ε.) Μεσσηνίας, ανήλικος αλλοδαπός, γιατί κατελήφθη να οδηγεί δίκυκλο μοτοποδήλατο, στερούμενος αδείας ικανότητας οδηγήσεως. Επιπλέον, για την ίδια υπόθεση συνελήφθη 36χρονος αλλοδαπός, πατέρας του ανήλικου, για παραμέληση της εποπτείας του. Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Γαργαλιάνων.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών