- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από έρευνα του Αστυνομικού Τμήματος Φιλιατρών, μία περίπτωση απάτης σε βάρος γυναίκας, που είχε γίνει την 20.3.2016, στα Φιλιατρά Μεσσηνίας. Για την υπόθεση αυτή, κατηγορείται ένας 44χρονος, σε βάρος του οποίου σχηματίσθηκε δικογραφία, για απάτη.
- Συνελήφθη χθες (20.3.2017) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Ναυπλιέων Αργολίδας, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Αργολίδας, 24χρονος αλλοδαπός, υπήκοος Πακιστάν, γιατί κατείχε ποσότητα κάνναβης, συνολικού βάρους 15,5 γραμμαρίων, η οποία κατασχέθηκε. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Ναυπλίου.
- Συνελήφθη χθες (20.3.2017) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Κορινθίων, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Βραχατίου, μια 27χρονη, γιατί λίγο νωρίτερα, αφαίρεσε από κατάστημα- υπεραγορά τροφίμων προϊόντα, τα οποία βρέθηκαν και αποδόθηκαν σε υπάλληλο του καταστήματος.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών