“Σε 20 ημέρες από σήμερα η ανάδοχος εταιρία παραδίδει στην Μονάδα Τεχνητού Νεφρού του Νοσοκομείου μας 18 νέες πολυθρόνες αιμοκάθαρσης δωρεά της Καπνοβιομηχανίας ΚΑΡΕΛΙΑ Α.Ε.”, αναφέρει σε ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο Διοικητής του Νοσοκομείου Καλαμάτας Γιώργος Μπέζος και προσθέτει: “Παράλληλα από εβδομάδα υπογράφουμε σύμβαση για την εγκατάσταση νέου συστήματος επεξεργασίας νερού προϋπολογισμού 80.000 € ενταγμένο στο Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων.
Ροη ειδησεων
- Σε εξέλιξη οι εργασίες αναβάθμισης του Κολυμβητηρίου Καλαμάτας
- Συναυλία Βασίλη Λέκκα στο παλιό Τελωνείο της Μπούκας
- Σύμβαση για μονάδα αφαλάτωσης υφάλμυρου νερού στη Δ. Μάνη
- «Πουλήστε και τη μάνα σας…»
- Κάλεσμα στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της ΔΕΥΑΚ
- Προχωράει το υπαίθριο Πάρκο Ελιάς στην Καλαμάτα
- Η θεμελίωση του Ειρηνοδικείου Πύλου με Σαμαρά και Σταϊκούρα
- Η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βασιλιτσιωτών